המועדפים שלי

מדריך שימושי לקניית דירה בתל אביב - קונטקט נכסים

איתור השכונה המתאימה לכם: אנו ממליצים לבקר בשכונות המהוות אופציה גם ביום וגם בלילה על מנת ל"הרגיש" את השכונה. קחו בחשבון את בתי הספר בשכונה, גני הילדים, גינות, פארקים, תחבורה ציבורית, חנייה וקופות חולים וכד'. אתרו בשכונה חנויות, מכולות, מסעדות נותני שרותים חשובים. הסתובבו בשכונה ואפיינו את תמהיל הדיירים בשכונה מבחינת גילאים, ילדים וכד'.
הדירה: קבעו תקציב, גודל דירה מבוקש מבחינת מ"ר/חדרי שינה, מרפסת, חנייה, מעלית, מחסן. בדקו את רמת התחזוקה של הבניין. בדקו עם הדיירים האחרים בבניין אם מתוכנן שיפוץ לבניין/תוספת מעלית וכו'. תשקלו בבחירת הדירה את נושא חזית או עורף. שימו לב לרמות רעש, אור, שמש ישירה.
משא ומתן: הגיעו מוכנים. הכינו שיעורי בית. התייעצו עם המתווך שלכם. העסרו בו לאורך התהליך ובנסיונו. קחו בישבון שיפוצים באם נדרשים כאלו בדירה. קחו בחשבון עלויות סגירת עסקה כגון: מס רכישה, שכ"ט עו"ד, שכ"ט משרד התיווך. הכינו רשימה של מה נשאר בדירה כמו: ארונות קיר, תאורה, נכשירי חשמליים, הצמדה של חנייה ספציפית, מחסן וכו'.
עלויות מס רכישה ניתן לבדוק באתר הרשות למיסים, שם תמצאו גם מחשבון מס רכישה. תעריפי מס הרכישה משתנים תכופות ותלויים באם זו דירה ראשונה, מחיר הדירה, תאריך הרכישה וכו' - אנא התייעצו עם עו"ד על מנת לאפיין בצורה מקצועית את הפרופיל המשפטי שלכם ואת מס הרכישה שאתם תשלמו עבור רכישה זו. שכ"ט משרד התיווך הוא בשיעור 2% + מע"מ ממחיר העסקה. שכ"ט העו"ד נע בין 0.5% - 1.5% + מע"מ ותלוי במורכבות העסקה ורמת האחריות שהעו"ד לוקח על עצמו בייצוג. ברכישה של דירות מקבלנים/יזמים לרוב ישנה עלות נוספת של שכ"ט עו"ד היזם ושעיור זה נע בין 1%-2% ממחיר העסקה+ מע"מ והוא כולל את רישום הדירה בטאבו ורישום הבניין כבית משותף בסוף תהליך הבנייה. עולים חדשים מקבלים הנחה במס הרכישה ויש לבדוק זאת מראש. בדקו מראש את עלויות אחזקת הבניין - אם זו חברת אחזקה המתחזקת את הבניין, בקשו העתק חשבון אחרון על מנת לקחת בחשבון עלות שוטפת זו. 
דברים שיש לבדוק עם עוה"ד שלכם לגבי הנכס: מה הסטטוס המשפטי רישומי של הדירה, בדיקה של משכונים והערות אזהרה, הא יש חריגות בנייה? האם הדירה נבנתה כחוק? האם יש זכויות בנייה לדירה ו/או הטלי השבחה בעקבות זאת?.
משכנתאות: הבנקים בישראל נותנים משכנתאות של 40%-70% בהתאם לשווי הנכס, יכולת ההחזר של הרוכש וכן כפוף למספר הנכסים שיש בבעלותו. ניתן לבקש אישור עקרוני ממספר בנקים עוד בתחילת תהליך החיפוש וכך לקצר את התהליך כמוצאים את הנכס.
בהצלחה ברכישת הדירה שלכם ודעו כי אנו נלווה אתכם בכל התהליך עד לחתימה על החוזה. 
  • חיפוש בנכסים למכירה
  • חיפוש בנכסים להשכרה

מספר חדרים

-

מספר חדרים

-