המועדפים שלי

מדריך שימושי לשכירת דירה בתל אביב - קונטקט נכסים

מדריך לשוכר דירה בתל אביב
כיום, ניתן למצוא פרסומים של דירות שונות להשכרה במבחר אתרי אינטרנט בישראל. איתור הדירה המתאימה, יכול להיות תהליך ארוך ומייגע ולפעמים מאד מתסכל. התהליך לרוב אורך זמן רב ומבזבז זמן יקר שלכם רק לבצע את התחקיר הראשוני, שיחות הטלפון, תיאום פגישות וביקור בדירות. שכירת שרותי תיווך מקצועיים, משחרר המון לחץ וזמן יקר וחוסך ביקורים בדירות שלא מתאימות לכם. מתווך מקצועי מבקר בדירות ומסנן אותם בצורה מקצועית על פי צרכי לקוחותיו. מתווך בודק את כל הצהרות בעל הנכס לגבי הדירה כגון גודל הדירה, גודל החדרים, רמת התחזוקה של הדירה, של הבניין וכו'... משרד תיווך מקצועי והסוכנים הפועלים בו, יציעו לכם דירות ונכסים עם מחיר הגיוני המחובר למחירי השוק באותה עת ולא יבזבזו את זמנכם וזמנם בביקור בדירות אשר המחיר המבוקש עליהן הוא מנותק מהמציאות. שכ"ט של משרד התיווך הוא חודש שכירות + מע"מ. זמן = כסף, אז זו החלטתכם אם עלות זו שווה לכם.

דברים שחשוב לשים לב בעת תהליך בחירת דירה להשכרה:
הדירה: מיקום - קרבה למקום העבודה, בתי ספר, חוף הים, מרכזים חברתיים ודתיים בעת הצורך. סוג הדירה: גודל, מספר חדרי השינה, מרפסת, מחסן, חנייה. קרבה לתחבורה ציבורית. חשוב לבקר בדירה ביום אך גם בשעות הערב ולבדוק את הסוגיות והרמות  של רעש ואור טבעי.
התקציב: תקבעו לכם תקציב, אתר עלויות חודשיות נוספות כמו וועד בית/אחזקה וארנונה. 
חוזה השכירות: בדקו את מצב הדירה בצורה יסודית לפני חתימה על הסכם שכירות. אם אינכם בעלי מספיק ניסיון בחתימה על חוזי שכירות, בקשו ממכר בעל ניסיון או מעו"ד לבדוק את ההסכם. להלן מספר נקודות חשובות הקשורות להסכם: 
וודאו שפרטי בעל הנכס מאומתים כולל תעודת זהות ושם מלא וכתובת עדכנית. לוודא שבעל הנכס הוא באמת בעל הזכויות בנכס. תקופת החוזה - וודאו שהתאריכים הם אלו שסיכמתם עליהם. וודאו שיש סעיף יציאה מחוזה השכירות כל עוד אתם מביאים שוכר חלופי עם אותם תנאים המקובל על בעל הנכס. וודאו שיש תנאים לחידוש ההסכם באם סיכמתם על כך. וודאו שיש בהסכם תיעוא של הנכס המושכר ושל תכולתו במידה והוא מושכר עם תכולה. וודאו שמצויין שעלות תיקון של מערכות הבית עקב שימוש סביר יתוקנו על ידי בעל הנכס ובמידה ועקב שימוש לא סביר ע"ח השוכר. 
תשלום: וודאו שסיכמתם ושרשום בהסכם אייך התשלומים יבוצעו, מה הערבות הנדרשת והמוסכמת (ערבות בנקאית, שטר חוב, חתימת ערבים).
ביטוח: מקובל אך לא תמיד מיושם, שנושא הביטוח יצויין בהסכם. מקובל שביטוח מבנה ישולם ע"י המשכיר וביטוח תכולה, צד גימל ישולם על ידי השוכר. 
וודאו שבעל הדירה יחד איתכם מבצעים קריאת מונה חשמל ומים ושתהליך העברת השמות בחשבונות הדירה מתבצע כראוי ובהתאם להסכם השכירות. 
תוודאו מראש שאין או יש הגבלות לגבי החזקה של בעלי חיים בדירה. גם אם אין לכם חיית מחמד כרגע, תמיד יכולה להיות אפשרות שתרצו בעתיד. 

  • חיפוש בנכסים למכירה
  • חיפוש בנכסים להשכרה

מספר חדרים

-

מספר חדרים

-